Laminowanie zdjęć - już dostępne w RIVER FOTO
Laminowanie zdjęć - już dostępne w RIVER FOTO

Czym jest laminat do zdjęć, kiedy i dlaczego go warto stosować?

 

Laminat to proces polegający na pokrywaniu papieru, zdjęć lub innych materiałów cienką warstwą plastiku w celu ochrony przed uszkodzeniami, wilgocią i blaknięciem. Laminowanie ma wiele zastosowań, w tym:

 1. Ochrona dokumentów: Laminowanie jest często stosowane do ochrony dokumentów, takich jak dowody osobiste, prawo jazdy, karty identyfikacyjne i certyfikaty. Dzięki laminatowi dokumenty stają się trwałe i odporne na zużycie.

 2. Zdjęcia: Fotografie mogą być laminowane (opcja dostępna dla wydruków zdjęć na papierze fotograficznym i folii samoprzylepnej), aby chronić je przed blaknięciem, wilgocią i zarysowaniami. Laminowane zdjęcia są również łatwiejsze do czyszczenia.

 3. Plakaty i mapy: Plakaty i mapy często są laminowane, aby wydłużyć ich trwałość i ułatwić ich obsługę.

 4. Instrukcje obsługi: Instrukcje obsługi dla sprzętu lub produktów często są laminowane, aby mogły być używane w trudnych warunkach lub w miejscach, gdzie mogą być narażone na wilgoć.

 

Laminowanie może być używane do wielu celów i zapewnia ochronę i trwałość dla różnych rodzajów materiałów. Pamiętaj jednak, że niektóre materiały, takie jak dokumenty oficjalne, mogą mieć określone wymagania dotyczące laminowania, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy można je zabezpieczyć w ten sposób, aby nie naruszyć ich legalności.

 

Czy warto laminować zdjęcia?
 
Decyzja o laminowaniu zdjęć zależy od indywidualnych preferencji i celów, jakie masz dla swoich fotografii. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, gdy rozważasz laminowanie zdjęć:
 1. Ochrona przed uszkodzeniami: Laminowanie może chronić zdjęcia przed zarysowaniami, wilgocią, plamami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli masz cenne zdjęcia lub chcesz zachować je w dobrym stanie przez dłuższy czas, laminowanie może być dobrym rozwiązaniem.

 2. Trwałość: Laminowane zdjęcia są bardziej trwałe i odporne na blaknięcie niż niezabezpieczone zdjęcia. Mogą przetrwać dłużej w trudnych warunkach, takich jak wywieszenie na ścianie czy przechowywanie w miejscach o zmiennej temperaturze i wilgotności.

 3. Łatwość czyszczenia: Laminowane zdjęcia są łatwiejsze do czyszczenia. Możesz delikatnie przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz lub plamy, bez ryzyka uszkodzenia samego zdjęcia.

 4. Wygląd estetyczny: Laminowanie może nadać zdjęciom połyskujący lub matowy wygląd, w zależności od rodzaju użytej folii. Może to poprawić wizualny efekt zdjęcia, ale może również zmienić jego charakter.

Jednak warto również wziąć pod uwagę pewne kwestie:

 1. Niezmienny charakter: Laminowanie jest procesem trwałym, który sprawia, że zdjęcia są trudniejsze do zmiany lub aktualizacji. Jeśli masz plany co do edycji lub wymiany zdjęć, może być lepiej nie laminować ich.

 2. Odbicie światła: Laminowane zdjęcia mogą odbijać światło, co może być problematyczne w przypadku zdjęć umieszczonych pod szkłem lub w miejscach o silnym oświetleniu.

 3. Estetyka: Wybór folii i sposobu laminowania może wpłynąć na ogólną estetykę zdjęcia. To kwestia indywidualna, ale warto to rozważyć, jeśli zależy ci na konkretnym wyglądzie.

Podsumowując, warto laminować zdjęcia, jeśli zależy ci na ich ochronie i trwałości, zwłaszcza jeśli są to cenne wspomnienia lub zdjęcia wystawiane na widok publiczny. Jednak jeśli masz wątpliwości lub zależy ci na możliwości późniejszej edycji lub wymiany zdjęć, może być lepiej pozostawić je bez laminowania lub rozważyć inne metody ich ochrony, takie jak przechowywanie w albumach fotograficznych lub pod szkłem.

 

Poniżej przykład jak wygląda wydruk z laminatem i bez laminatu...

 

 

Jak zamówić wydruk zdjęcia z laminatem?

Aby zamówić wydruk zdjęcia z laminatem wystarczy zaznaczyć opcję "Czy dodać satynowy laminat?" na "TAK" - W każdym produkcie gdzie laminat może być zastosowany jest ta opcja widoczna. Jeśli jej niema oznacza to, że tego produktu / wydruku nie można laminować. W razie pytań nasza obsługa jest do Państwa dyspozycji - zakładka kontakt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

RIVER - Sebastian Wiszniewski

ul. Polna 2/4,
16-010 Wasilków
NIP: 9661928413

tel: 537 505 355
e-mail: RiverFotoArt@gmail.com

Sklep internetowy Shoper.pl